Bilgilendirme!
YENİLENEN NAOS STARS DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ!
1500 TL ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
%100 ORİJİNAL ÜRÜN GARANTİSİ
14 GÜN İADE SÜRESİ
Kurban Bayramı dolayısıyla kargo teslimatları 7-14 iş günü arasında yapılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

Atopi Okulu

BIODERMA x Atopi Okulu Projesi

Atopik Yürüyüş 


Türkiye’nin ilk ve tek alerji hastaları derneği olan Alerji ile Yaşam Derneği tarafından kurulan, gücünü ekobiyoloji ve dermatoloji bilimlerinden alan dermokozmetik marka Bioderma’nın destek verdiği “Atopi Okulu” projesi kapsamında; atopik dermatit hastalığına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk hareketine sen de katılmak ister misin?
Atopi Okulu Nedir?

Atopi Okulu, halk arasında genellikle egzama diye bilinen, genellikle bebek yaşlarda sıklıkla görülse de, cilt yapısına bağlı olarak ilerleyen yaşlarda da ortaya çıkabilen “Atopik Dermatit” hakkında farkındalık yaratmak ve toplumu bu konuya dair bilinçlendirmek için oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.
Alerji ile Yaşam Derneği ve Bioderma tarafından hayata geçen bu sosyal farkındalık projesi ile hastalar, hastalığın doğası ve tedavisi hakkında uzman görüşlerine ve tecrübeli ailelerin deneyimlerine kolaylıkla ulaşırken, yaşam kalitesini artıracak bilgiler edinebilmekteler.


Atopik Yürüyüş Nedir ?Atopik Yürüyüş kavramı aslında devam eden bir hastalık sürecini ve seyrini ifade etmektedir. Özellikle kış aylarında, havanın soğuması ile etkisini artıran atopi ya da atopik dermatit, hastalığı yaşayan kişilerde atakların artmasına sebep olurken, ilerleyen dönemlerde astım, alerjik rinit ya da besin alerjisi gibi farklı rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu durum da “Atopik Yürüyüş” olarak tanımlanmaktadır.


Yalnız Değilsiniz! Atopi ile Yaşamak Mümkün!Bu doğrultuda hastalığın doğasını anlama ve tedavisi hakkında bilgi edinme amacıyla Alerji ile Yaşam Derneği ve Bioderma iş birliğiyle düzenli olarak söyleşiler ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Atopi ile yaşamayı öğretmeyi hedefleyen ve sosyal farkındalık projesi olarak öne çıkan Atopi Okulu kapsamında; atopik dermatitin doğası ve yaşanan sorunların giderilmesine yönelik yardımcı bilgiler sağlanması amacıyla, uzman görüşlerine ve benzer tecrübeleri yaşamış ailelerin deneyimlerine Atopi Okulu‘nun sitesinden kolaylıkla ulaşabilir, yaşam kalitenizi artıracak destekleyici bilgiler elde edebilirsiniz.

Naos Logoları
NAOS, dünyadaki ilk bağımsız cilt bakım şirketlerinden biridir. NAOS ekobiyolojiden esinlenerek 3 marka yarattı.