Bilgilendirme!
YENİLENEN NAOS STARS DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ!
1500 TL ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
%100 ORİJİNAL ÜRÜN GARANTİSİ
14 GÜN İADE SÜRESİ
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

EcoBeautyScore

EcoBeautyScore Konsorsiyumu, daha sürdürülebilir tüketici seçimleri ve çevre için 36 sektör oyuncusuyla birlikte yayında!


NAOS, tüm canlılara saygı duymayı ana felsefesi olarak benimsemiştir. Bu yüzden, ürünlerinin yaşayan tüm ekosistemler üzerindeki etkisine de derinden önem vermektedir.


NAOS çevre stratejisinin ana eksenlerinden birini paydaşlarımızın taahhütleri oluşturur.


NAOS Ailesi olarak birlikteliğin ve topluluğun gücüne inanırız. Bu yüzden çalışanlarımızdan tedarikçilerimize ve hatta benzer markalardan farklı birçok şirketlere kadar genişleyen bir topluluk oluşturarak, tüm ekosistemimizi stratejik açık inovasyon ortaklıkları aracılığıyla dönüşümümüze dahil etmek istiyoruz.


36 dermokozmetik ve kişisel bakım şirketi, kozmetik ürünleri için endüstriyel çapta bir çevresel etki değerlendirmesi ve planlama sistemi geliştirmeyi amaçlayan EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nu oluşturmak için güçlerini birleştirdi.


Kozmetikte 36 kilit oyuncunun yanı sıra, EcoBeautyScore dahil 3 konsorsiyuma aktif olarak katılım sağlamaktayız. Konsorsiyum içerisinde yer alan tüm markalarla birlikte, kozmetik ürünler için ortak bir çevresel etki değerlendirmesi ve uyumlu bir puanlama sistemi geliştirmeyi amaçlıyoruz.


Dileğimiz, bilimi merkezine alan ve ortak bir metodolojiye dayalı kurulan bu sistemle birlikte tüketicilere dermokozmetik ürünlere dair açık, şeffaf ve karşılaştırılabilir çevresel etki bilgileri sağlamaktır.


EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nda Bulunan Markalar Hangileridir?
İçerisinde NAOS’un da bulunduğu EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nda bulunan markalar aşağıda alfabetik sıraya göre listelenmiştir;

Adopt, Amore pacific, Artdeco kozmetik grubu, Babor, Beiersdorf, Boots, Clarins, Colgate-Palmolive, Cosmebio, COSMED, Cosmetic Valley, Cosmetics Europe, Cosnova , Coty, Eugène Perma, FEBEA, Henkel, Herbeast, IKW Beauty care, Johnson & Johnson Consumer Inc, JUST International AG, Kao, Kering, L'Oréal Group, Louis Wildmer, LVMH, Mibelle Group, Nafigate, NAOS , Natrue, Natura &Co, NOHBA, NU SKIN, Oriflame, P&G , Paragon Nordic, Kişisel bakım ürünleri konseyi , Puig, PZ Cussons, Rituals, Shiseido, Sisley, Stanpa, Sürdürülebilir Güzellik Koalisyonu; Estée Lauder Companies, The Fragrance Creators Association, The International Fragrance, Unilever.


EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nun Amacı Nedir?

Siz değerli tüketicilerimizin üretilen dermokozmetik ürünlere dair bizlerden yani markalardan daha şeffaf yaklaşımlar beklediğinizin bilincindeyiz. 

1.Formül – 2. Paketleme – 3. Tüketim

Ürün yaşam döngüsünü oluşturan bu 3 aşamanın her bir evresinde, ürünün cilt sağlığına olan etkisinin yanı sıra gezegen üzerindeki etkilerinin de bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Her ne kadar günümüzde bazı markalar kendi skor sistemlerini geliştirmiş olsa da, çevre ve sürdürülebilirlik için endüstrinin içerisinde yer alan her bir oyuncunun güçlerini birleştirmesi gerekmektedir.

EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nun yaklaşımının kapsamı evrenseldir. Tüketiciler için bilimi merkez haline getirmeyi hedefler. Esas amacı, kozmetik ürünlerinin (formül, paketleme, kullanım) sürdürülebilirliği ve çevresel etkisi hakkında daha fazla şeffaflık için yükselen tüketici talebini karşılamaya yardımcı olmasıdır. Çünkü, tüketicilerin önemli bir kısmı (%42) sürdürülebilirliği ve çevreselliği ilke haline getirmiş markalarla ilgilenmektedir. 


EcoBeautyScore Çalışma Planı Nedir?

Konsorsiyum, net, doğru ve bilimsel bir yaklaşım için bu alanda birçok deneyime sahip Quantis ile çalışmalarını yürütmektedir. Bu iş planı aşağıda maddeler halinde belirtilmiş çalışmaların bütününü içerir;

1-“Ürün Çevresel Ayak İzi” (Avrupa Birliği'nin ürünlerin çevresel ayak izini ölçmek için yaşam döngüsü değerlendirmesine (LCA) dayalı PEF bilimsel yöntemi) ilkeleriyle desteklenen, ürünlerin yaşam döngüsü boyunca çevreye olan etkilerini ölçümlemek için ortak bir yöntem uygulanması.

2-Ürün formülasyonunda, üretim sırasında ve paketlenmesinde yani kısacası ürünün her aşamasında kullanılan standart bileşenlerinin ve hammaddelerinin çevreye olan etkilerine ilişkin ortak bir veri tabanı oluşturmak.

3-Uzman olmayı gerektirmeyen, her bir tüketicinin kolayca ürün-çevresel etki ilişkisini anlayabileceği ortak bir aracın oluşturulması.

4-Farklı veri kaynaklarının ve araştırma şirketlerinin kullanılması ile tüketicilerin zihninde oluşabilecek kafa karışıklığının önüne geçmek. Bu amaç için ortak metodolojiyi kullanmak, ortak bir puanlama sistemini kabul etmek ve puanların yine ortak kararla seçilen bağımsız bir kurumca onaylanmasını sağlamak.

• Tüketicilerin çevresel değerlendirmeler ve puanlama sistemi yoluyla sürdürülebilir ürünleri tercih etmelerine yardımcı olabilmek,

• Tüketicilere açık, şeffaf ve ürünlerin çevresel etkisine dair erişilebilir, kolayca anlaşılabilir ve karşılaştırılabilir bilgileri sunabilmek,

• Ürünlerin çevre için oluşturabileceği negatif etkiye ve sürdürülebilirliğe dair toplumu bilinçlendirmek.


EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nda Atılacak Adımlar

EcoBeautyScore Konsorsiyumu’nda atılacak adımlar aşağıdaki şekilde belirlenmiştir;

• Elde ettiği kar, şirket büyüklüğü veya kaynakları ne olursa olsun herhangi bir kısıtlama olmadan, tüm kişisel bakım şirketlerinin katılımı için EcoBeautyScore’un kapıları açıktır.

• Diğer kişiler ve dermokozmetik şirketleri süreç boyunca bilgilendirilecek ve danışılacaktır.

• Tüm şirketlerin önceden var olan çalışmalarından yararlanabilecek ve şirketler de kendi deneyimleriyle diğer şirketlere tecrübelerini ve çalışmalarını anlatacaktır.

• Konsorsiyum, sürecin mümkün olduğunca kapsayıcı olması için bilim adamları ve akademisyenler dahil olmak üzere dış uzmanlara da danışacaktır.

Naos Logoları
NAOS, dünyadaki ilk bağımsız cilt bakım şirketlerinden biridir. NAOS ekobiyolojiden esinlenerek 3 marka yarattı.