Bilgilendirme!
YENİLENEN NAOS STARS DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ!
1500 TL ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
%100 ORİJİNAL ÜRÜN GARANTİSİ
14 GÜN İADE SÜRESİ
Kurban Bayramı dolayısıyla kargo teslimatları 7-14 iş günü arasında yapılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

Ekobiyoloji

EKOBİYOLOJİ; NAOS’UN EŞSİZ YAKLAŞIMINI KEŞFEDİN
Ürünlerimizin temelinde tüketicilerimizin cildini ve ihtiyaçlarını anlayabilme isteği yatmaktadır.

Çünkü cilt yalnızca vücudumuzu koruyan pasif bir katman değil, aynı zamanda sürekli değişen ve çevresine uyum sağlayan canlı bir organdır.

NAOS 40 yılı aşkın süredir cilt biyolojisi ile cilt ekolojisini bir araya getiren bir felsefeye sahiptir.

Biz bu felsefeye ekobiyoloji diyoruz.Ekobiyoloji, 4 ilkeye dayanan kapsamlı bir yaklaşımdır.

1.İlke: Cildi Bir Ekosistem Olarak Ele Almak

Cildi farklı türden birçok hücrenin bir arada yaşadığı ve cilt dengesini korumak adına birbirleri ile etkileşime girdikleri bir ekosistem olarak ele alıyoruz.

Tıpkı gezegenimiz gibi cildimiz de kendisine has ve dış etkenlerden zarar görebilecek bir ekolojiye sahiptir. Bu sebepten cilt korunmaya ihtiyaç duyar.             

NAOS olarak cilt ekosisteminde olumlu izler bırakacak formüller yaratmak için uygun dozda ve doğal yöntemlerle bir araya getirilmiş saf içeriklerden faydalanmayı tercih ediyoruz. Örneğin, cilt ekosistemine yük olmadan cildi desteklemeyi hedefleyen Etat Pur markasında bulunan Pure Actives konsantre bakım ürünleri, belirli cilt endişeleri için uygun dozda ve özenle seçilmiş saf aktif içerikler sunmaktadır.


2.İlke: Doğal Mekanizmalarla Etkileşim

Cildimiz sürekli çevresel etmenleri algılayan, değişen ve adapte olan zeki bir organdır. Cildimiz soğukta tüylerimizin diken diken olmasını, güneş altında dengeli bir biçimde yanmamızı ve hatta yaralandığımızda yeniden iyileşmemizi sağlar. Cildimiz tüm bu işlevleri yerine getirebilmek için oldukça etkili ve sürdürülebilir biyolojik mekanizmalar geliştirmiştir.


NAOS olarak amacımız cildi zorlamak veya üzerine bir tabaka ile kaplamaktan ziyade cildin doğal mekanizmaları ile gerektiğinde etkileşime geçecek ve cilt dengesinin adaptasyonunu destekleyecek ürünler geliştirmektir. Bioderma Atoderm Intensive Baume yoğun nemlendirici kremde bulunan Lipigenium Teknoloji, yalnızca biyomimetik lipid sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda cilt bariyerinin önemli bileşenleri olan filagrin ve seramid üretiminin de artırılmasını destekleyerek cildin kendi bariyerini oluşturmasına yardımcı olur.


3.İlke: Sebeb-Sonuç İlişkisini İrdelemek

Ciltte dengesizlikler görüldüğünde bu problemlerin sebebini anlamak için kapsamlı ve uzun soluklu incelemeler yapmak, çözümü destekleyecek yöntemleri keşfetmek için büyük önem teşkil etmektedir.

Çünkü sadece gözle görülen etkiler üzerine geliştirilen yöntemlerin etkisi bir o kadar hızlı şekilde kaybolacaktır.

Ekobiyoloji kapsamında, cildin kalıcı sağlığını destekleyecek çözümleri keşfetmek için cilt dengesizliklerinin nedenleri ile birlikte sonuçlarını da kapsaplı şekile araştırıyoruz. Örneğin, güneşin cilt üzerinde leke problemlerine sebep olmanın yanı sıra hücresel etkileşim bozukluklarına da sebebiyet vermesi ile Institut Esthederm melanojenez sürecinin düzenlenmesini destekleyen Photo Reverse Teknolojisi ile epidermal iletişimin iyileştirilmesini ve ciltte renk uyumunu sağlamayı amaçlamıştır.


4.İlke: Biyomimetizmden İlham Almak                                                       

 Milyarlarca yıl süren etki-etkileşim-adaptasyon süreçleri sonucunda oluşan doğal mekanizmalarımızın çözümlerinden   kısacası   yaşamın kendisinden ilham alıyoruz.

 NAOS olarak yeni teknolojiler yaratmaya çalışmadan önce, etkili ve sürdürülebilir çözümler   geliştirmek için sağlıklı   bir  cildin   kendi  yetenekleri sonucu oluşturduğu çözüm mekanizmalarını  gözlemliyor ve bu doğal mekanizmalara   uyum  sağlayacak   benzer yapıları taklit ederek   ürünlerimizi geliştiriyoruz.

 Hücre zarında bulunan lipid ve su arasındaki bağların tabiattaki en kuvvetli bağlardan oluşu, cilt   temizliğinde  Bioderma Sensibio   H2O misel sularımızın formülasyonunda bize ilham kaynağı olmuştur.


İlk Ekobiyoloji Zirvesi NAOS Tarafından Gerçekleştirildi

Bioderma, Institut Esthederm ve Etat Pur markalarını temsil eden NAOS olarak 18-19 Nisan 2018 tarihinde Hırvatistan’da gerçekleşen ilk Ekobiyoloji Zirvesi’ne imza attık. Aralarında MedILS (Akdeniz Yaşam Bilimleri Enstitüsü) bilim insanları ve Nobel ödüllü kişilerin bulunduğu ekip ile ekobiyolojinin tanımı ve önümüzdeki dönemlerde yaşanacak zorluklarda ekobiyolojinin önemine dair toplamda 8 yuvarlak masa çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışma süresince dünyanın çeşitli yerlerinden 50 gazeteci ile birlikte toplamda 200 aktif katılım gösterdi. Etkinliğe dair tüm detaylara resmi websitesi üzerinde ulaşmak için tıklayınız.


1.Ekobiyoloji Zirvesi’nden Videoları İzleyin


    
Naos Logoları
NAOS, dünyadaki ilk bağımsız cilt bakım şirketlerinden biridir. NAOS ekobiyolojiden esinlenerek 3 marka yarattı.